KONKURSY

ROK SZKOLNY 2019/2020
 

Sukces! Sukces!

W piątek 28.02.2020 r. trzyosobowy zespół naszej szkoły w składzie: Klaudia Tyszkiwicz z kl. VIII, Patrycja Matuszewska i Igor Skrzeczkowski z kl. VII wziął udział w II edycji Międzyszkolnego Konkursu Frazeologiczno-Ortograficznego z okazji „Dnia Języka Ojczystego". Konkurs zorganizowany został przez bibliotekę Szkoły Podstawowej nr 3 im. Obrońców Westerplatte w Gostyninie oraz Bibliotekę Pedagogiczną w Płocku - Filia w Gostyninie. Do współzawodnictwa przystąpiło pięć drużyn ze szkół z terenu miasta i gminy Gostynin. Głównymi celami konkursu było: rozwijanie dbałości o piękno i poprawność języka polskiego, pogłębianie wiedzy o frazeologizmach polskich i  popularyzacja wiedzy o języku polskim. Uczestnicy zmagań  rozwiązywali 12 zadań, w których mogli wykazać się znajomością związków frazeologicznych oraz zasad ortografii. Uczniów do konkursu przygotowywała pani Agnieszka Kowalska. Nasz zespół spisał się znakomicie zajmując I miejsce.

Gratulujemy zasobu wiedzy i sukcesu!

 

 

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

VIII Międzyszkolnym Festiwalu Młodych Talentów

Ponad 20 młodych artystów wzięło udział w VIII Międzyszkolnym Festiwalu Młodych Talentów, który odbył się w piątek (29 listopada br.) w Szkole Podstawowej w Zwoleniu.

W konkursie wystąpiły dzieci ze szkół podstawowych i przedszkoli w Lucieniu, Białotarska, Gostynina, Emilianowa, Sierakówka, Sokołowa, Trębek, Teodorowa i Solca w kategorii.

Muzyczne zmagania solistów oraz duetów oceniało jury w składzie: Katarzyna Lisicka - dyrygent Gminnej Orkiestry Dętej Foxodeon, Michał Bartosiak - Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Gostynińskiego oraz Cezary Szymczak - Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Tradycji Wsi Gminy Gostynin w Białem. Wszyscy wykonawcy zostali nagrodzeni maskotkami, a zwycięzcy każdej z kategorii oraz opiekunowie dyplomami.

Imprezę poprowadzili pani Anna Dąbrowska oraz uczeń placówki Alan Łuczyński. 

Wieloletnią tradycją konkursu jest występ gościa specjalnego  - zawodowego muzyka, którym w tym roku był Michał Bartosiak. Zasiadający w jury Michał Bartosiak od blisko 20 lat gra na gitarze. W przerwie festiwalu wraz z uczniami Szkoły w Zwoleniu oraz nauczycielem muzyki Łukaszem Flejszerem zaprezentowali próbkę swych umiejętności.

 

Udział uczniów naszej szkoły w XXV Przeglądzie Piosenki Podróżnej ,, Jesień” 2019

zorganizowanym przez Miejskie Centrum Kultury w Gostyninie.

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

        21 listopada 2019 roku na sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury w Gostyninie odbył się XXV Przegląd Piosenki Podróżnej „Jesień 2019”.

 Występy wokalistów oceniało jury w składzie: Dominik Janiszewski, Michał Pilichowicz oraz  Maciej Milczarek.

         Konkurs został przeprowadzony w 5 kategoriach wiekowych i stał na bardzo wysokim, wyrównanym poziomie.

         W kategorii do lat 10 naszą szkołę reprezentował uczeń klasy drugiej – Wiktor Skrzeczkowski. Jury przyznało Wiktorowi wyróżnienie. Nasz uczeń zaprezentował się doskonale, prezentując swój talent wokalny godnie reprezentował naszą szkołę. Wiktora do występu przygotowała pani Anna Dąbrowska.

        Klasy starsze również pokazały swoje predyspozycje wokalne podczas przeglądu. Zespół „Various Voices” w skład, którego wchodzą: Klaudia Tyszkiewicz i Filip Sztopel, Julia Tadeusiak,  Aleksandra Dymowska, Igor Skrzeczkowski i Weronika Lewandowska jak zwykle perfekcyjnie zaśpiewali piosenki konkursowe. Jury przyznało im pierwsze miejsce. Tę grupę wokalną do występu przygotował pan Łukasz Flejszer.

Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów.

 
 

UCZEŃ NASZEJ SZKOŁY ZWYCIĘZCĄ

POWIATOWEGO KONKURSU PAPIESKIEGO

 

 

Dnia 22.10.2019 r. w  Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. T. Kościuszki w Gostyninie odbył się już po raz kolejny Powiatowy Konkurs Papieski, którego tematyka obejmowała wiedzę dotyczącą pielgrzymek św. Jana Pawła II do Polski. W tegorocznej edycji  udział wzięło ponad stu uczestników podzielonych na dwie kategorie: uczniów szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych.

Po napisaniu niezwykle trudnego konkursu, a tuż przed ogłoszeniem wyników  została odegrana  krótka scenka ewangelizacyjna pt.„Nikt Cię tu nie chce" w wykonaniu maturzystów. Następnie uczestnicy oraz ich opiekunowie  mieli okazję obejrzeć prezentację multimedialną, która przybliżyła  wszystkim historię czterech  duszpasterzy gostynińskich pracujących w czasie okupacji hitlerowskiej w naszej parafii (wikariusze zginęli   śmiercią męczeńską 01.12.1939 r. w Woli Łąckiej, zaś ks. proboszcz w grudniu 1941r.
w Inowrocławiu).

Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy VII – Igor Skrzeczkowski, którego do konkursu przygotowała p. Renata Matuszewska. Zdobył on I miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

ROK SZKOLNY 2018/2019

 

Udział uczniów naszej szkoły w koncercie z okazji

25 rocznicy Przeglądu Muzycznego Gama

 

 Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

       19 maja 2019 r. o godzinie 16:00 w sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury w Gostyninie odbył się koncert galowy z okazji 25-lecia Przeglądu Muzycznego Gama. Wydarzenie zgromadziło wspaniałych wykonawców, nauczycieli, pedagogów, wszystkich tych, którym muzyka gra w sercu i którzy na rożnych płaszczyznach wspierali przegląd przez lata, zarówno przygotowując dzieci i młodzież do występu, oceniając w jury, akompaniując młodym talentom, jak również nagłaśniając wydarzenie, oświetlając i pracując przy jego realizacji.

     Podczas uroczystości organizatorzy mieli okazję podziękować wszystkim za zaangażowanie, wsparcie serdecznym słowem i konkretnym działaniem, profesjonalizm i życzliwość na każdym etapie istnienia konkursu Gama w jubileusz jego 25-lecia.

     Jak co roku i tym razem, wśród uczestników Gamy nie zabrakło uczniów naszej szkoły. Kategorię klas I-III reprezentował Wiktor Skrzeczkowski, który przepięknie zaśpiewał ,,Tango dla mamy i Taty”. Śpiew Wiktora zachwycił publiczność, która po występie nagrodziła go głośnymi brawami. Wiktora do występu przygotowała pani Anna Dąbrowska.

      Klasy starsze również pokazały swoje predyspozycje wokalne podczas koncertu. Klaudia Tyszkiewicz i Filip Sztopel jak zawsze perfekcyjnie zaśpiewali piosenkę pt ,,Kocham cię Polsko”. Ich śpiew zjawiskowo brzmiał na tle szkolnego chórku. Te grupę wokalną do występu przygotował pan Łukasz Flejszer.

       Zarówno pani Anna Dąbrowska oraz pan Łukasz Flejszer znaleźli się w gronie zasłużonych dla Gamy, którym wręczono piękne podziękowania oraz kwiaty.

 

ROK SZKOLNY 2017/2018

 

VII Festiwal Młodych Talentów Muzycznych

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

            W dniu 08 czerwca 2018r. w naszej szkole odbył się kolejny VII Międzyszkolny Festiwal Młodych Talentów Muzycznych. Mottem tegorocznego festiwalu było hasło: „Lato”. W konkursie udział wzięły  dzieci    z oddziałów przedszkolnych, uczniowie klas I-III szkół podstawowych z Trębek i z terenu Gminy Gostynin oraz wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Gostyninie.

            Młodzi wykonawcy zaprezentowali bardzo wysoki poziom swoich umiejętności wokalnych.

W jury zasiedli:

p. Krystyna Janiszewska – dyrektor Gminnego Centrum Tradycji i Kultury Wsi w Białem,

p. Teresa Murawska – emerytowana nauczycielka SP w Zwoleniu,

p. Dominik Janiszewski– muzyk, nauczyciel gry na gitarze.

 

Jury przyznało wszystkim uczestnikom wysokie miejsca.

W kategorii oddziały przedszkolne:

I miejsce - OP przy SP w Sokołowie

II miejsce- OP przy SP w Emilianowie

II miejsce- OP przy SP w Solcu

III miejsce- OP przy SP w Białotarsku

III miejsce- OP przy SP w Sierakówku

 

W kategorii klas I-III jury przyznało następujące miejsca:

I miejsce – SP w Emilianowie

I miejsce – Sp w Lucieniu

II miejsce - SP w Białotarsku

II miejsce -SP w Sierakówku

II miejsce – SP w Sokołowie

III miejsce – SOSW w Gostyninie

III miejsce – SP w Solcu

III miejsce – SP w Trębkach.

 

            Poza konkursem wystąpiły dzieci z naszej szkoły i zaprezentowały także swoje wokalne umiejętności.

            Dla wszystkich występujących były nagrody, dyplomy i poczęstunek.

 

Niespodzianką festiwalu był występ członka  jury- p. Dominika Janiszewskiego, który zaprezentował swoje umiejętności gry na gitarze elektrycznej.

 

Konkurs Recytatorski

 

Dnia 06 czerwca 2018 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w I Powiatowym Konkursie Recytatorskim  im. Marii Kownackiej „ O uśmiech Plastusia” organizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Szczawinie Kościelnym. Ideą konkursu było upamiętnienie życia i twórczości Marii Kownackiej urodzonej w okolicy Szczawina, w Słupie. Konkurs przeznaczony był dla przedszkoli, OP i klas I-III. Naszą szkołę reprezentowali: Wiktoria Skalska z oddziału przedszkolnego i Miłosz Fijałkowski uczeń klasy II. Każdy z recytatorów miał zaprezentować jeden wiersz zawierający motyw polskości autorstwa M. Kownackiej lub innego poety. Do konkursu zgłosili się bardzo liczni /ponad 40/ przedstawiciele przedszkoli i szkół z terenu powiatu gostynińskiego. Jury w swoich kryteriach brało pod uwagę dobór repertuaru, pamięciowe opanowanie tekstu, interpretację utworu oraz ogólny wyraz artystyczny. Wszystkie dzieci pięknie prezentowały wybrane wiersze i wykazały duże zdolności recytatorskie. I miejsce w konkursie w kategorii klas I-III zajął Miłosz Fijałkowski recytując wiersz pt „Może zobaczymy”. wykazał się zdaniem jury właściwym doborem repertuaru, piękną dykcją, właściwym intonowaniem tekstu, logicznym akcentowaniem oraz dużym opanowaniem. Wiktoria nie zajęła czołowego miejsca, mimo, ze recytowała wiersz bardzo ładnie. Dla wszystkich uczestników konkursu były nagrody i dyplomy oraz poczęstunek.

 Gratulujemy Miłoszowi i życzymy kolejnych sukcesów.

 

Udział Amelii Kowalczyk w XXIV

przeglądzie muzycznym GAMA 2018

 

      W czwartek, 26 kwietnia 2018 r. w Miejskim Centrum Kultury w Gostyninie odbył się XXIV Przegląd muzyczny „Gama 2018″.  Śpiew i grę na różnych instrumentach prezentowało ponad 100 młodych wykonawców. Jury, w składzie: p. Renata Mosiołek, p. Małgorzata Kwiatkowska i p. Ewa Chodorowska, nie miało łatwego zadania, by wyłonić najlepszych w poszczególnych kategoriach.  W kategorii klas I – III już po raz trzeci naszą szkołę reprezentowała –Amelia Kowalczyk. Amelka pięknie zaśpiewała ,,Walczyk dla mamy” i  udowodniła, że jej predyspozycje wokalne są ogromne, jury przyznało jej wyróżnienie.

Amelkę do występu przygotowała pani Anna Dąbrowska.

   Cieszymy się, że mamy tak uzdolnioną uczennicę. Amelko życzymy Ci wytrwałości i dalszych sukcesów.

                                          

Dwa TRZECIE MIEJSCA

dla solistki Amelki z kl. III i duetu Julii i Igora z kl. V 


w VIII FESTIWALU POWIATOWYM KOLĘD

"HEJ KOLĘDA, KOLĘDA"

w Szkole Podstawowej nr 1 w Gostyninie.

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

W Szkole Podstawowej nr 1 w dn. 10 stycznia 2018 r. odbył się VIII Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek.
Organizatorami konkursu były SP1, Parafia pw. Miłosierdzia Bożego oraz Starostwo Powiatowe.
Przed jury, w którym zasiedli: Gabriel Zielak, Edwin Ciesielski oraz Andrzej Ziółkowski zaprezentowało się 45 wykonawców, podzielonych na 3 kategorie wiekowe, w tym soliści i duety.

A oto wyniki naszych uczniów...
w KATEGORII SOLO 7-9 lat: 
Amelia Kowalczyk z III klasy zajęła TRZECIE MIEJSCE
opiekun: p. A.Dąbrowska

w KATEGORII SOLO 10-13 lat: 
udział wziął Filip Sztopel z kl. VI

w KATEGORII DUET 10-13 lat:
Julia Tadeusiak i Igor Skrzeczkowski z kl. V zajęli III miejsce,
natomiast udział wzięły Klaudia Tyszkiewicz z VI klasy i
Weronika Paliwoda
z VII klasy.

opiekun: p. Ł.Flejszer

GRATULUJEMY TALENTOM WOKALNYM !!!

 

 

Udział uczennic naszej szkoły w

II Międzyszkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek

zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Trębkach 

       13 grudnia 2017 r. dwie uczennice naszej szkoły wzięły udział w II Międzyszkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Trębkach.

   Poziom występujących był bardzo wysoki. Na zmagania konkursowe zawitali wokaliści z: Lucienia, Sierakówka, Sokołowa, Szczawina Kościelnego, Trębek, oraz ze  Zwolenia.

     W kategorii dzieci z klas I-III naszą szkołę dzielnie reprezentowała Amelia Kowalczyk z klasy III,  przygotowana przez panią Annę Dąbrowską. Jury doceniło predyspozycje wokalne  Amelki przyznając jej drugie miejsce.

 

    W kategorii klas IV- VI wystąpiła uczennica przygotowana przez pana Łukasza Flejszera -  Klaudia Tyszkiewicz z klasy VI. 

   Po raz kolejny nasi uczniowie zaprezentowali swe talenty wokalne. Mimo, że poziom występujących był niezmiernie wysoki, nasze uczennice zaprezentowały się doskonale. Świadczyły o tym brawa  i słowa uznania widzów oraz dyplomy i nagrody rzeczowe otrzymane przez nasze wychowanki.  

Dziewczęta gratulujemy ! Jesteśmy z was dumni!

 

 

Sukces Amelki Kowalczyk w 

XXIII  Przeglądzie Piosenki Podróżnej ,, Jesień

            30 listopada blisko 50 młodych wykonawców zaprezentowało swój talent wokalny  w Miejskim Centrum Kultury w Gostyninie podczas  XXIII Przeglądu Piosenki "Jesień 2017".  Występy wokalistów oceniało jury w składzie: Renata Mosiołek, Małgorzata Kwiatkowska, Maciej Milczarek.

 Konkurs został przeprowadzony w 5 kategoriach wiekowych i stał na bardzo wysokim, wyrównanym poziomie.

            W kategorii do lat 10 naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy trzeciej - Amelia Kowalczyk.  Amelka zaśpiewała piosenkę pt,, Zaczarowana piosenka”.  Śpiew Amelki zaczarował  jury, które przyznało jej trzecie miejsce. Nasza uczennica zaprezentowała się doskonale, prezentując swój talent wokalny godnie reprezentowała naszą szkołę.

Amelkę do występu przygotowała pani Anna Dąbrowska.

Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów.

 

 

W dn. 30 listopada 2017 r. z ponad 200 prac plastycznych jury MCK w Gostyninie wyłoniło 20 laureatów
(w tym dwie nagrody dla uczennic ze Szkoły Podstawowej im. Leona Kruczkowskiego w Zwoleniu): 
MAI GUTKOWSKIEJ - kl. VI (farby plakatowe) 
WERONIKI PALIWODY - kl. VII (pastele, gazeta). 

Serdecznie gratulujemy !

Nauczyciel plastyki: p. Ł.Flejszer 

 

II miejsce CHÓRU ze Szkoły Podstawowej

im. Leona Kruczkowskiego w Zwoleniu

W IX Przeglądzie Pieśni i Piosenki Patriotycznej zorganizowanym z okazji Święta Szkoły Podstawowej im. Andrzeja Małkowskiego w Szczawinie Kościelnym we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury pod honorowym patronatem Wójta Gminy Szczawin Kościelny Jerzego Sochackiego w dn. 18 listopada 2017 r. CHÓR ze Szkoły Podstawowej im. Leona Kruczkowskiego w Zwoleniu w składzie: Igor Skrzeczkowski, Maja Gutkowska, Weronika Lewandowska, Klaudia Tyszkiewicz, Weronika Paliwoda, Sierocka Nikola, Natalia Tadeusiak, Filip Sztopel i ... Rafał Dymowski, Mateusz Grabowski, Bartosz Laskowski, Dominika Ignaczak, Patrycja Matuszewska, Ola Dymowska, Kamil Pokropiński, Maria Kotfasińska zajął II MIEJSCE w kat. klas 4-6. 

Repertuar: 1. Legiony - Marsz Pierwszej Brygady 2. Piechota - Maszerują Strzelcy.


"Szczególne podziękowania kieruję do rodziców za opiekę, dowóz dzieci na Powiatowy Konkurs Piosenki Patriotycznej w Szczawinie" - nauczyciel muzyki: p. Ł.Flejszer

 

 

IV GMINNY KONKURS RECYTATORSKI

POEZJI PATRIOTYCZNEJ

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

Listopad to czas zadumy i pamięci o tych, którzy odeszli. Tych, którzy stracili życie dokonując heroicznych czynów oraz tych, którzy niewidoczni dzień po dniu poświęcali życie dla innych. Aby pamięć o nich nie zagubiła się w codzienności ludzkich spraw w Szkole Podstawowej w Zwoleniu pielęgnowane są wartości i postawy patriotyczne. Nauczyciele podejmują wiele różnych działań mających na celu budzenie w uczniach przywiązania do Ojczyzny, uczą dostrzegać jej piękno. Jednym z takich działań jest organizowanie przez panią Agnieszkę Kowalską Gminnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej, który w tym roku odbył się 15 listopada. Otwarcia i powitania przybyłych gości, uczestników wraz z nauczycielami i opiekunami dokonał dyrektor szkoły Tadeusz Fijałkowski. Następnie uczniowie szkoły wystąpili w pantomimie, której przesłaniem była droga Polski od niewoli do wolności. Chór szkolny pod kierunkiem pana Łukasza Flejszera odśpiewał hymn narodowy i pieśni patriotyczne. Uroczystość uświetnili swoja obecnością przedstawiciele  Związku Kombatantów RP i byłych Więźniów Politycznych Koła Powiatowego w Gostyninie. Na przesłuchanie zgłosiło się 7 recytatorów ze szkół podstawowych, z terenu gminy Gostynin. Każdy uczestnik przygotował jeden utwór o tematyce patriotycznej. Dominowały wiersze Władysława Broniewskiego, Tadeusza Kubiaka, Wisławy Szymborskiej i  Władysława Bełzy. W jury konkursu zasiedli: pani Katarzyna Leśniewska - dyrektor Miejskiej Biblioteki w Gostyninie, pani Barbara Gierula – przewodnicząca MKPO i WNSZZ „Solidarność” w Gostyninie i pani Zenona Radzka – gostynińska poetka. Komisja konkursowa zwracała uwagę na: interpretację, dykcję, zrozumienie tekstu i ogólne wrażenia artystyczne. Po wysłuchaniu wszystkich uczestników wyłoniono zwycięzców. Oto laureaci: Im. Przemysław Szczupałkiewicz ze szkoły w Emilianowie, II m. Marta Kujawa ze szkoły w Sierakówku i Szymon Przybysławski z Sokołowa, III m. Szymon Lewandowski z Teodorowa. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki książkowe. Konkurs był wspaniałą lekcją historii.

 

Konkurs plastyczny - Rodzina zastępcza

III miejsce Marysia Kotfasińska, lat 9  (Kategoria szkoła podstawowa do lat 10)

III miejsce Kacper Lewandowski, lat 11  (Kategoria szkoła podstawowa powyżej lat 10)

nauczyciel plastyki: Ł.Flejszer

Gratulujemy zwycięzcom w konkursie plastycznym na plakat promujący rodzicielstwo zastępcze.

Jury konkursowe miało trudny wybór, ponieważ na konkurs wpłynęło aż 70 przepięknych prac.

W dn. 25.10.2017r. w godz. 9.30- 10.00 nastąpi wręczenie nagród.

Natomiast dn. 27.10.2017r. na godz. 15.00 zapraszamy na otwarcie wystawy pokonkursowej w Miejskim Centrum Kultury w Gostyninie.

organizator: FUNDACJA FRIDA GOSTYNIN

 

 

11 października 2017 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Gostyninie rozstrzygnięto VIII edycję Powiatowego Konkursu Fotograficznego „Przyroda gostynińska w obiektywie”  organizowanego przez Starostę Gostynińskiego dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Komisja wybrała z 251 zdjęć /udział 124 uczniów/ w poszczególnych kategoriach "laureatów" oraz osoby wyróżnione, którą została uczennica naszej szkoły:
Klaudia Tyszkiewicz ucz. klasy VI /WYRÓŻNIENIE/

nauczyciel plastyki: p. Ł.Flejszer

 

Uczennica SP w Zwoleniu

wyróżniona w międzynarodowym konkursie plastycznym

W dniu 4 października 2017 r. jury XII międzynarodowego konkursu plastycznego  „Święty Jan Paweł II w oczach dziecka”, wybrało prace i przyznało nagrody oraz wyróżnienia. 
Jak co roku, konkurs jest organizowany przez Muzeum w Bielsku Podlaskim Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku we współpracy z Wydziałem Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie oraz Dekanatem Bielskim.  

Podczas tegorocznej edycji wpłynęło ponad dwa tysiące prac, które zilustrowały tegoroczne hasło konkursu i Dnia Papieskiego – „Jan Paweł II – Idźmy naprzód z nadzieją”. 

Wyróżnioną w kategorii III /klasy IV-VII/ została uczennica ze Szkoły Podstawowej im. Leona Kruczkowskiego w Zwoleniu: Patrycja Matuszewska z klasy V /nauczyciel plastyki: mgr Łukasz Flejszer/.

 

ROK SZKOLNY 2016/2017

Gminny Konkurs Młodsza Liga Szkolna tym razem w naszej szkole.

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

         Dnia 31.05.2017r. odbyła się w naszej szkole XIX już edycja konkursu adresowanego dla uczniów klas III z terenu Gminy Gostynin.  Zadania konkursowe obejmowały wiadomości i umiejętności z zakresu treści programowych I etapu kształcenia. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 6 drużyn. Przyjechali do nas uczniowie z:

- Białotarska - Maria Szczęsna i Justyna Torbińska pod opieką pani Barbary Marciniak.

- Emilianowa - Igor Basiewicz i Blanka Liberadzka pod opieką panin Bożeny Romanowskiej.

- Lucienia - Maja Pietrowicz i Weronika Lewandowska pod opieką pani Danuty Woźnickiej.

- Sokołowa - Kastian Ciepły i Łukasz Laskowski pod opieką  pani Beaty Milczarek.

- Solca - Weronika Zabłotowicz  i Jakub Szkopiński pod opieką pani Ewy Sobczyk.

- Teodorowa - Szymon Czerwiński i Filip Kędzierski pod opieką pani Ewy Masztakowskiej.

 Zmaganiom konkursowym towarzyszyła atmosfera zdrowej rywalizacji. Poziom uczestników był bardzo wyrównany.

Na podium stanęły następujące drużyny:

I miejsce -  Lucień

II miejsce  - Teodorów

III miejsce -  Solec

Gratulujemy wszystkim uczestnikom !

 

 

Sukces drugoklasistek

            W tym roku odbyła się już XIX edycja Ogólnopolskiego konkursu Plastycznego ,, 25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni i Pomocni”.  Do eliminacji gminnych,  w kategorii  klas I – III nasza szkoła  zgłosiła  na ten konkurs prace trzech uczennic z klasy drugiej.   Dziewczynki pracowały pod opieką  wychowawczyni – pani Anny Dąbrowskiej. Z ogromną radością przyjęliśmy werdykt jury, który brzmi następująco:

 I miejsce – Patrycja Lelińska

II miejsce – Amelia Stawicka

III miejsce – Zuzanna Grzelecka

Gratulujemy laureatkom i życzymy kolejnych sukcesów!!!

 

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

W "OSTATNI CZWARTEK KWIETNIA" NASZE TALENTY WOKALNE ZAPREZENTOWAŁY SIĘ PODCZAS XXIII PRZEGLĄDU MUZYCZNEGO GAMA 2017 w MCK W GOSTYNINIE 

27 kwietnia 2017 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Przeglądzie Muzycznym Gama 2017 organizowanym już po raz dwudziesty trzeci przez Miejskie Centrum Kultury w Gostyninie. W tym roku uczestniczyło w nim ponad stu wykonawców, poziom występujących był bardzo wysoki. Na zmagania konkursowe zawitali wokaliści z: Płocka, Łącka, Duninowa, Iłowa, Gostynina, Emilianowa, Białotarska, Teodorowa, Luciena, Zwolenia.  

            W kategorii uczniów do lat dziesięciu wystąpiła uczennica klasy II: Amelia Kowalczyk,  do występu przygotowała ją pani Anna Dąbrowska. W kategorii klas IV- VI wystąpili uczniowie przygotowani przez pana Łukasza Flejszera: Klaudia Tyszkiewicz, Igor Skrzeczkowski, Filip Sztopel oraz Weronika Paliwoda. Spośród uczestników tej kategorii jury doceniło predyspozycje wokalne  Weroniki, którą nagrodziło wysokim DRUGIM miejscem.

         Mimo, że poziom występujących, wykonawców był niezmiernie wysoki,  wszyscy nasi uczniowie zaprezentowali się doskonale. 

Jesteśmy z Was dumni !!!

═════════════════════════════════════════

 

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

VI FESTIWAL MŁODYCH TALENTÓW

 

VI Festiwal Młodych Talentów  Muzycznych z oddziałów przedszkolnych i klas I-III z 25 kwietnia  2017r., przeszedł do historii naszej szkoły. W tym roku najwięcej uczestników zgłosiło się z Oddziałów Przedszkolnych naszej gminy. W festiwalu uczestniczyły cztery szkoły oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy  z Gostynina. Gośćmi byli zastępca Wójta Gminy Gostynin-Pan Andrzej Szyszka, Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Tradycji Wsi  w Białem -Pani Krystyna Janiszewska, absolwent naszej szkoły Pan Paweł Adamczewski. Tradycją festiwalu jest zapraszanie  absolwentów, którzy rozwinęli swój talent muzyczny, i właśnie Paweł jest tego przykładem. Jest bowiem od paru miesięcy organistą w Parafii Św. Marcina w Gostyninie.

 

Reprezentacje przedszkoli i szkół wykonywały  piosenki o tematyce wiosennej i dowolnej. Festiwal to również okazja do prezentowania talentów muzycznych uczniów naszej szkoły. W festiwalu nie ma przegranych, doceniamy talent i pracę każdego dziecka i ich nauczycieli-opiekunów. Zachęcamy rodziców, aby wspierali własne dzieci w rozwijaniu ich różnorodnych  talentów. Występujący uczniowie z naszego festiwalu zawsze  wyjeżdżają z dyplomami, upominkami.  W tym roku jury jednomyślnie przyznało  następujące miejsca:

W kategorii Oddziały przedszkolne:

I miejsca: Oddział Przedszkolny przy SP w Sokołowie

                  Oddział Przedszkolny przy SP w Teodorowie

II miejsca: Oddział Przedszkolny przy ZSPiG w Emilianowie 

                   Oddział Przedszkolny przy ZSPiG w Solcu

III miejsca: Oddział Przedszkolny przy ZSPiG w Białotarsku

                   Oddział Przedszkolny przy ZSPiG w Lucieniu

                   Oddział Przedszkolny przy ZSPiG w Sierakówku

W kategorii  klas I-III:

I miejsca: Szkoła Podstawowa z Lucienia

                Szkoła Podstawowa z Solca

                Szkoła Podstawowa z Teodorowa

II miejsca: Szkoła Podstawowa z Białotarska

                 Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Gostyninie

═════════════════════════════════════════

 

CZWÓRKA LAUREATÓW

KONKURSU PLASTYCZNEGO

"PISANKA 2017"

 

Miło nam pochwalić się sukcesami plastycznymi uczniów naszej szkoły, którzy znaleźli się w gronie 20 laureatów wiosennego konkursu PISANKA /XI edycja/ zorganizowanego przez Miejskie Centrum Kultury w Gostyninie. 

 

Laureaci naszej szkoły:
Weronika LEWANDOWSKA z klasy V
Mikołaj JUSTYŃSKI z klasy VI
Patrycja MATUSZEWSKA z klasy IV
Weronika TADEUSIAK z klasy V

nauczyciel plastyki: p. Ł.Flejszer

Uroczysta gala wręczenia nagród połączona z wystawą prac konkursowych odbyła się 7 kwietnia 2017 r. w Miejskim Centrum Kultury w Gostyninie.

 

KLAUDIA TYSZKIEWICZ i MAJA GUTKOWSKA z klasy V laureatkami kwietniowego konkursu plastycznego "MARZANNA 2017" zorganizowanego przez Miejskie Centrum Kultury w Gostyninie /nauczyciel plastyki p. Ł.Flejszer/.

 

 

 

 

Uczennica ze Zwolenia z drugim miejscem

w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym W XV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Tradycje Wielkanocne" zorganizowanym 
przez Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki uczennica Szkoły Podstawowej w Zwoleniu 
Maja Gutkowska (10 lat) otrzymała II nagrodę w kategorii 10-12 lat.


 
Nagrodzona praca w technice mieszanej powstała pod kierunkiem nauczyciela plastyki p. Ł.Flejszera.

 

 

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

VII Festiwal Kolęd i Pastorałek w SP 1


z podwójnym "drugim" miejscem i "trzecim"


W Szkole Podstawowej nr 1 w dn. 25 stycznia 2017 r. odbył się VII Festiwal Kolęd i Pastorałek.
Organizatorami konkursu były SP1, Parafia pw. Miłosierdzia Bożego oraz Starostwo Powiatowe.
Przed jury, w którym zasiedli: 
Katarzyna Lisiecka, Gabriel Zielak, Edwin Ciesielski oraz Andrzej Ziółkowski zaprezentowało się 44 wykonawców, podzielonych na 3 kategorie wiekowe, w tym soliści i duety.

A oto wyniki naszych solistek:
w KATEGORII SOLO 7-9 lat: 

Amelia Kowalczyk z II klasy zajęła DRUGIE MIEJSCE

opiekun: p. A.Dąbrowska

w KATEGORII SOLO 10-12 lat: 

Klaudia Tyszkiewicz z V klasy TRZECIE MIEJSCE  

Weronika Paliwoda​ z VI klasy DRUGIE MIEJSCE

opiekun: p. Ł.Flejszer

GRATULUJEMY TALENTOM WOKALNYM !!!

 

 

 

III GMINNY KONKURS POEZJI PATRIOTYCZNEJ

 

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

Po raz trzeci w naszej szkole 15 listopada 2016r. odbył się  Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej. Nie bez przyczyny odbywa się on w listopadzie – miesiącu, w którym Polacy świętują Odzyskanie Niepodległości. Jest to dobra okazja, aby młodzi ludzi sięgnęli do poezji sławiącej piękno, historię i tradycje naszej Ojczyzny.

Konkurs ma na celu pielęgnowanie postaw patriotycznych, popularyzowanie piękna i wartości  narodowej kultury, rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień dzieci. W konkursie wzięli udział uczniowie  ze wszystkich szkół z terenu gminy Gostynin.  Uczniowie, którzy przeszli eliminacje w swoich szkołach, zaprezentowali przygotowane utwory przed swymi rówieśnikami i jury. Organizatorem tego przedsięwzięcia były nauczycielki: Pani Agnieszka Kowalska i Pani Teresa Murawska, a oprawę muzyczną  przygotował Pan Łukasz Flejszer. Uczniów oceniało jury w składzie: Pani Katarzyna Leśniewska - dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gostyninie, Pani Barbara Gierula – emerytowana nauczyciela naszej szkoły i Pani Zenona Radzka – gostynińska poetka.

Nagrodzeni zostali następujący uczniowie:  za ekspresję i siłę wyrazu z jaką zaprezentowali wiersze:  Wiktoria Krajewska ze szkoły w Lucieniu i Oskar Rowińska ze szkoły w Emilianowie, zostali nagrodzeni ex aequo I miejscem.

II miejsce – Oliwier Myszkowski ze szkoły w Sokołowie oraz ex aequo Michał Pasikowski z Sierakówka

III miejsce – Oskar Kućba z Solca  i Bartosz Laskowski – uczeń naszej szkoły.

Uczestnicy konkursu odkryli przed słuchającymi piękno Ojczyzny ubrane w poetyckie słowo. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe.

Podczas konkursu nietypową lekcję patriotyzmu  przy udziale uczniów przeprowadził wieloletni nauczyciel naszej szkoły, historyk Pan Stanisław Adamski. Uczniowie pomimo młodego wieku pozytywnie zaskakiwali zebranych  swoją wiedzą na temat historii naszego narodu.

 

OLIWIA MORAWSKA LAUREATKĄ

KONKURSU PLASTYCZNEGO "JESIEŃ 2016"


W dn. 28 października 2016 r. z ponad 200 prac plastycznych jury MCK w Gostyninie wyłoniło 20 laureatów (w tym nagroda dla uczennicy ze Szkoły Podstawowej im. Leona Kruczkowskiego w Zwoleniu):
OLIWII MORAWSKIEJ - kl. V (farby plakatowe "PANI JESIEŃ") 

 

KLAUDIA TYSZKIEWICZ Z WYRÓŻNIENIEM W KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM 
"PRZYRODA GOSTYNIŃSKA W OBIEKTYWIE 2016
"21 października 2016 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Gostyninie rozstrzygnięto VII edycję Powiatowego Konkursu Fotograficznego „Przyroda gostynińska w obiektywie” 
organizowanego przez Starostę Gostynińskiego dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.


Komisja wybrała w poszczególnych kategoriach laureatów oraz osoby wyróżnione, którą została uczennica naszej szkoły:
Klaudia Tyszkiewicz – zdjęcie: „Jezioro łabędzie” w m. Gaśno gm. Gostynin /WYRÓŻNIENIE/

 

UCZENNICE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W ZWOLENIU z 2 i 3 miejscem

w VIII OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM

"Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży"


Na początku roku szkolnego 2016/2017 Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki był organizatorem VIII Ogólnopolskich Biennali Grafiki Dzieci i Młodzieży. 
Celem konkursu plastycznego było stworzenie ilustracji-GRAFIKI do wiersza Stefana Themersona 
"O stole, który uciekł do lasu".


Ideą konkursu było przybliżenie twórczości Stefana Themersona, wybitnego artysty i płocczanina. 
Wiersz pt. "O stole, który uciekł do lasu" stanowił inspirację tematyczną tegorocznej edycji konkursu dla młodych artystów.


Wśród ogólnopolskich laureatów znalazły się uczennice małej szkoły z GMINY GOSTYNIN - Szkoły Podstawowej im. Leona Kruczkowskiego w Zwoleniu:
II miejsce: Aleksandra Dymowska - ucz. kl. IV
III miejsce: Patrycja Matuszewska - ucz. kl. IV

nauczyciel plastyki: p. Łukasz Flejszer

technika wykonania prac: 
LINORYT

 

 
ROK SZKOLNY 2015/2016
 

MŁODSZA  LIGA   SZKOLNA

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

         Dnia 15.06.2016r. uczniowie klasy III naszej szkoły: Kamil Pokropiński i Igor Skrzeczkowski wzięli udział w Gminnym XVII Konkursie „Młodsza Liga Szkolna” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Sierakówku.

            Zadania konkursowe obejmowały wiadomości i umiejętności z zakresu treści programowych I etapu kształcenia. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 6 drużyn ze szkół Gminy Gostynin. Nasi chłopcy Kamil i Igor zajęli II miejsce. Wykazali się dużą wiedzą.

            Do konkursu zostali przygotowani przez p. A. Krawczyk.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 

                                                                                   

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

 

ZOSIA i DOMINIKA laureatkami konkursu plastycznego "PISANKA"

M
iło nam pochwalić się sukcesami plastycznymi uczennic naszej szkoły, które znalazły się w gronie 13 laureatów wiosennego konkursu PISANKA /XVIII edycja/ 
zorganizowanego przez Miejskie Centrum Kultury w Gostyninie. 

 

Laureatki:

Zosia KOTFASIŃSKA z klasy VI

Dominika IGNACZAK z klasy IV

nauczyciel plastyki: p. Ł.Flejszer

 

Uroczysta gala wręczenia nagród połączona z wystawą prac konkursowych 
odbyła się 23 marca 2016 r. w Miejskim Centrum Kultury w Gostyninie

 

Uczennica Szkoły Podstawowej w Zwoleniu ZOSIA KOTFASIŃSKA

LAUREATKĄ XXXI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO pt. "Warszawa moja stolica"

Po 3 miesiącach oczekiwania na wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt. "Warszawa moja stolica" ogłoszono listę laureatów, na której to znalazła się uczennica Szkoły Podstawowej w Zwoleniu Zosia Kotfasińska z klasy VI /nauczyciel: mgr Ł.Flejszer/


Organizatorem konkursu był Pałac Młodzieży w Warszawie, na który to napłynęło 2128 prac z 253 placówek.

 

 Celem konkursu było:
- zainteresowanie stolicą Polski jej historią, architekturą, zabytkami 
- rozwijanie wyobraźni i wrażliwości estetycznej
- prezentacja dziecięcej i młodzieżowej twórczości plastycznej

Tematyka prac związana była z Warszawą: ruch uliczny, parki, mosty, teatry, wesołe miasteczko, pomniki, kościoły itp.
Uczestnikami konkursu były dzieci i młodzież w wieku 4-19 lat z przedszkoli, szkół wszystkich typów, placówek wychowania pozaszkolnego.

Techniki prac: malarstwo na papierze, rysunek, collage, malarstwo na szkle, płótnie, grafika, rzeźba, ceramika, batik, tkanina/technika Zosi: LINORYT/

Serdecznie gratulujemy !

 

 
 
 

3 miejsce Natalii Ignaczak ucz. Szkoły Podstawowej w Zwoleniu 

w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "ANIELE STRÓŻU MÓJ" - Recz

 

Konkurs plastyczny adresowany był do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu całej Polski.

Zadaniem konkursowym było przedstawienie w technice dowolnej wyobrażenia Anioła jako ducha pełnego miłości, opiekuńczości i cierpliwości, kogoś do kogo można zwrócić się w potrzebie.

 

Organizatorem konkursu było: Gimnazjum im A. Długosza w RECZU.

 

 

 

Sukces naszych uczennic w 

XXI Przeglądzie Piosenki Podróżnej "Jesień" 2015

   27 listopada ponad 40 młodych artystów wystąpiło na scenie gostynińskiego Centrum Kultury prezentując piosenki podróżne o tematyce jesiennej. Tegoroczne zmagania oceniało Jury w składzie: Pani Urszula Lasota, Pani Wioletta Adamska, Pan Karol Dobrowolski, Pan Dominik Janiszewski. Uczniowie naszej szkoły jak co roku uczestniczyli  w tym przeglądzie.

  Kategorię do lat 10 reprezentowała Amelia Kowalczyk z klasy I,  do występu przygotowała ją pani Anna Dąbrowska.  Z klasy drugiej wystąpiły Nikola Sierocka i Amelia Stawicka, instruktorką dziewczynek była pani Teresa Murawska.

 W kategorii klas IV – VI śpiewali: Klaudia Tyszkiewicz i Filip Sztopel z klasy IV oraz Weronika Paliwoda z klasy V. Uczestników tej kategorii przygotował do przeglądu pan Łukasz Flejszer. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się doskonale, ich występ zachwycił oglądających. Jury doceniło jednak tylko dwie uczennice naszej szkoły.

A oto jak wygląda lista zwycięzców:

 Kategoria wiekowa klasy I-III

Miejsce I, Lilianna Szyperska, SP 3 Gostynin

Miejsce II, Amelia Kowalczyk, SP Zwoleń

Miejsce II, Nadia Machała, Przedszkole nr2 Gostynin

Miejsce III, Mateusz Staniaszek, GOK Iłów

Kategoria wiekowa klasy IV-VI

Miejsce I, Zespół "Wiolinki", GOK Iłów

Miejsce II, Marta Araszewska, SP Łąck

Miejsce II, Magdalena Cichosz, GOK Iłów

Miejsce III, Weronika Paliwoda, SP Zwoleń

Gratulujemy wszystkim, którzy tak godnie reprezentowali naszą szkołę!

 

                                                 Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

W dn. 27 listopada 2015 r. w galerii Miejskiego Centrum Kultury w Gostyninie laureatom rozdane zostały nagrody konkursu plastycznego "Jesień 2015". Z ponad 300 prac plastycznych jury wyłoniło 20 laureatów (w tym 5 nagród dla uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Leona Kruczkowskiego w Zwoleniu):

- Zofia Kotfasińska - podwójna nagroda - kl. VI (farby plakatowe)  
- Adam Dymowski - kl. VI (pastele)
- Weronika Rybicka - kl. VI (linoryt barwny)
- Klaudia Tyszkiewicz - kl. IV (technika mieszana: pastele, gazeta) 

op. plastyczny: p. Ł.Flejszer

 

WYRÓŻNIENIE "HONOROWE"

                                            dla Natalii Ignaczak w Ogólnopolskim

 

WYRÓŻNIENIE również otrzymał uczeń klasy VI:

Adrian Lebociński

Tematem XVI edycji był pejzaż, portret, martwa natura lub

scena rodzajowa przedstawiająca magiczny wymiar świata

z przedmiotami połączonymi w sposób niespotykany

"sztuka surrealistyczna".

 

 

Wyróżnienie Patrycji Zaborowskiej

                                          w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym

"Ja i Król Maciuś Pierwszy" org. MDK w Płocku.

Cel konkursu: identyfikacja uczestników z korczakowskim bohaterem i ożywienie szlachetnych intencji. 
Interpretacja postaci Króla Maciusia wciąż zachwyca i zaskakuje odwagą twórczą, kolorystyką i konsekwencją wykonania dziecięcych portretów
.

 

XIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny

GRAFIKA 2015 - LUBLIN

pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz 

Młodzieżowego Domu Kultury „Pod Akacją” w Lublinie.

PRACA uczennicy klasy VI Natalii Natalia Ignaczak zakwalifikowana na OGÓLNOPOLSKĄ wystawę pokonkursową prac plastycznych w technice linoryt /grafika/.

 

 

I miejsce DUETU ze Szkoły Podstawowej w Zwoleniu

     

W  VII Przeglądzie Pieśni i Piosenki Patriotycznej zorganizowanym z okazji Święta Szkoły Podstawowej im. Andrzeja Małkowskiego w Szczawinie Kościelnym we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury pod honorowym patronatem Wójta Gminy Szczawin Kościelny Jerzego Sochackiego w dn. 14 listopada 2015 r.

DUET : Klaudia Tyszkiewicz i 
Weronika Paliwoda ze Szkoły Podstawowej im. Leona Kruczkowskiego w Zwoleniu zajęły

I miejsce

  

repertuar: ROTA i TU WSZĘDZIE JEST MOJA OJCZYZNA

opiekun muzyczny: p. Łukasz Flejszer

 

 

                                                               Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

KONKURS RECYTATORSKI – LEKCJĄ PATRIOTYZMU

Wydarzeniem ciekawym, krzewiącym wartości patriotyczne, poszerzającym edukację obywatelską, a zarazem promującym kulturę żywego słowa, był II Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej, który odbył się 05 listopada 2015r. w Szkole Podstawowej w Zwoleniu. Zgromadzonych uczniów, wraz z opiekunami, oraz wszystkich gości z wielką serdecznością przywitał dyrektor placówki Tadeusz Fijałkowski. Nauczycielka Agnieszka Kowalska przypomniała główne cele konkursu, jego regulamin i kryteria oceny jury. W zmaganiach konkursowych udział wzięli uczniowie klas szóstych z sześciu szkół gminnych. Uczestnicy prezentowali dowolnie wybraną poezję o tematyce patriotycznej. Umiejętności konkursowiczów oceniało Jury w składzie: pani Zenona Radzka – gostynińska poetka, członkini koła literatów przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gostyninie,  pani Barbara Gierula – przewodnicząca  MKPOiW NSZZ „Solidarność” w Gostyninie, pan Stanisław Adamski, emerytowany nauczyciel historii. Nad organizacją i przebiegiem konkursu czuwały: Agnieszka Kowalska  i Teresa Murawska, pomysłodawczynie tego przedsięwzięcia.  Decyzją jury najlepsza okazała się Natalia Grądziel z ZSPiG w Lucieniu, która recytowała utwór Władysława  Broniewskiego pt. „Żołnierz polski”. II miejsce przypadło Magdalenie Nyckowskiej ze ZSPiG w  Solcu za utwór  Adama  Mickiewicza,, Śmierć Pułkownika”. III miejsce zajęły dwie uczennice: Julia Brzezińska z Białotarska za wiersz Wisławy Szymborskiej pt. ,,Gawęda o miłości Ziemi Ojczystej” i Zofia Kotfasińska ze Szkoły Podstawowej w Zwolniu, która recytowała wiersz Antoniego Słonimskiego pt. ,,Polska”. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz zwycięzcom. Po zmaganiach konkursowych można było posłuchać recytacji wierszy własnego  autorstwa pani Zenony Radzkiej i włączyć się w śpiew pieśni „Tu wszędzie jest moja ojczyzna” wspólnie  ze szkolnym chórem.

Wśród osób obserwujących zmagania konkursowe obecni byli goście ze Związku  Kombatantów RP  i Byłych Więźniów Politycznych koła powiatowego w Gostyninie w osobach:  Ireneusz Zając – prezes zarządu, więzień obozu hitlerowskiego, Aleksander Kowal – wiceprezes zarządu, więzień obozu koncentracyjnego i Wacław Błaszczyk – członek zarządu, kapitan, żołnierz sił zbrojnych na Zachodzie. Żywi świadkowie historii, ludzie, którzy ją tworzyli i swym życiem dali przykład umiłowania ojczyzny, mają olbrzymi wpływ na wychowanie patriotyczne młodzieży. Zamierzmy więc kontynuować współpracę z kombatantami i spotkać się z nimi już za rok.

 

PRACE PLASTYCZNE UCZENNIC ze SP w Zwoleniu 
na OGÓLNOPOLSKIM WERNISAŻU PLASTYCZNYM 
pt: "KRÓLEWSKA GRA – SZACHY" we Wrocławiu

  

W konkursie wzięło udział 158 szkół i placówek oświatowych, nadsyłając 1245 prac malarskich, rysunkowych, rzeźbiarskich i fotograficznych.

Jury powołane przez organizatora zakwalifikowało do OGÓLNOPOLSKIEJ WYSTAWY POKONKURSOWEJ  260 P R A C z 94 szkół i pracowni plastycznych (w tym ze Szkoły Podstawowej im. Leona Kruczkowskiego w Zwoleniu: Zofii Kotfasińskiej l. 13 i Natalii Ignaczak l. 12).     

Opiekun: mgr Ł.Flejszer

 

W dniu 5 października 2015 r. jury X – jubileuszowego ogólnopolskiego konkursu plastycznego

„Święty Jan Paweł II w oczach dziecka”, wybrało prace i przyznało nagrody oraz wyróżnienia. Jak co roku, konkurs jest organizowany przez Muzeum w Bielsku Podlaskim Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku we współpracy z Wydziałem Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie oraz Dekanatem Bielskim.

Podczas tegorocznej edycji wpłynęło ponad półtora tysiąca prac, które zilustrowały tegoroczne hasło konkursu i Dnia Papieskiego – „Jan Paweł II  Papież Rodziny”. Nagrodzonymi i wyróżnionymi zostały dwie uczennice ze Szkoły Podstawowej w Zwoleniu:

- Zofia Kotfasińska /laureatka konkursu/

- Patrycja Zborowska /wyróżniona/
nauczyciel plastyki: mgr Łukasz Flejszer

 

       Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Łowcy Baterii”    

Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Łowcy Baterii” realizowanym przez Fundację Centrum Innowacji i Koordynacji w ramach projektu „Twoje zdrowie zyska na ochronie środowiska” uczennica Szkoły Podstawowej w Zwoleniu - OLIVIA KOWALCZYK zdobyła I miejsce /w kategorii indywidualnej - rysunek/plakat - technika pracy: grafika - odbitka - monoryt/.

Plakat Olivii pt. "Baterię segreguję - planetę szanuję" przedstawiał dobre praktyki w zakresie postępowania ze zużytymi bateriami.

Konkurs został objęty honorowymi Patronatami przez Ligę Ochrony Przyrody, miesięcznik Przyroda Polska, prezenterów telewizyjnych polskich stacji muzycznych, psychologów, pedagogów i niektóre placówki przyszpitalne.

 

nauczyciel plastyki: mgr Łukasz Flejszer

 

 

 

 

  

                              Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

UDZIAŁ W „NARODOWYM CZYTANIU”

        O tym, że czytanie to ważna umiejętność, nie trzeba nikogo przekonywać. O tym natomiast, że warto tę umiejętność pielęgnować, czasem trzeba jednak przypominać. A jak pielęgnuje się umiejętność czytania? - Po prostu... czytając. Odpowiadając na apel Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego, 7 września 2015r., nasza szkoła przyłączyła się do akcji Narodowego Czytania „Lalki” Bolesława Prusa. Swój pomysł na realizację tego wyzwania zgłosiliśmy do Kancelarii Prezydenta, tym samym znajdując się w gronie Uczestników Projektu.  Do wspólnego czytania zachęcały  uczniów naszej szkoły   panie: Teresa Murawska i Agnieszka Kowalska. Uczennice klasy VI przeczytały swoim młodszym kolegom i koleżankom fragmenty powieści "Lalka" Bolesława Prusa. Była to nie tylko "podróż w czasie " - wszak autor powieści opisywał świat odległy od naszego o ponad sto lat wstecz; była to również podróż w świat wyobraźni. Wybór fragmentu ukierunkowany był na rozwój twórczego myślenia, myślenia obrazami i pobudzenie zmysłu estetycznego. Zarówno relacje słuchających, jak i ich prace plastyczne wykonane po odczycie, świadczyły o powodzeniu  przedsięwzięcia.                                     

        Warto wspomnieć, że „Narodowe Czytanie” jest ogólnopolską akcją publicznego czytania największych polskich dzieł literackich zainicjowaną w 2012 roku przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego. Jej celem jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości. Mamy nadzieję, że akcja przyczyni się do spopularyzowania czytelnictwa i rozwijania naszego poczucia tożsamości narodowej.

 

 

Olivia Kowalczyk uczennica klasy VI ze Zwolenia

LAUREATKĄ XIV Międzynarodowego Konkursu Plastycznego

„Darujmy światu pokój 2015”

Oświęcimskie Centrum Kultury zorganizowało na przełomie czerwca-września XIV Międzynarodowy Konkurs Plastyczny "Darujmy światu pokój", objęty patronatem Prezydenta Miasta Oświęcim. Konkurs adresowany był do młodych ludzi zainteresowanych sztukami plastycznymi, którzy za pomocą dowolnej techniki wypowiedzieli się nt. otaczającej rzeczywistości oraz wyrazili swoje odczucia, myśli jak postępować, by uczynić świat piękniejszym i spokojniejszym, dobrym i przyjaznym.

Do udziału w czternastej edycji konkursu zostało nadesłanych przez 947 autorów: 985 prac


Komisja przyznała 11 równorzędnych nagród w kategorii wiekowej 
11–13, w której to uczennica Szkoły Podstawowej im. Leona Kruczkowskiego w Zwoleniu
OLIVIA KOWALCZYK została LAUREATKĄ /nauczyciel plastyki: mgr Łukasz Flejszer/.

  

Dwie prace plastyczne OLIVII KOWALCZY

Prace plastyczne nadsyłano z: Zamościa, Katowic, Łodzi, Szczecina, Ukrainy-Kijowa, Warszawy,  Dąbrowy Górniczej, Hrubieszowa, Gdańska,  Krakowa,  Starogardu Gdańskiego,  Częstochowy,  Gorlic,  Kwidzyna, Lublina, Nowego Targu,  Oświęcimia, Polkowic, Andrychowa, Wadowic, Bydgoszczy,  Chełmna,  Chodzieży,  Kołobrzegu, Ostródy, Poznania, Rosji,  Rypina,  Siemianowic Śląskich,  Sieradza,  Starachowic, Świebodzina,  Świecia,  Tomaszowa Lubelskiego, Wołomina,  Zakopanego.

Wystawa pokonkursowa prezentowana będzie w galerii "Tyle światów" Oświęcimskiego Centrum Kultury do 18 października 2015 roku.

 
ROK SZKOLNY 2014/2015

Wyróżnienie Zosi Kotfasińskiej ucz. kl. V 
w regionalnym etapie Międzynarodowego Konkursu Plastycznego 
pt. 
„Moja Przygoda w Muzeum”
 

16 czerwca 2015 roku Jury Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie oceniło z całej Polski prace przyznając nagrody w poszczególnych kategoriach wiekowych. 
Uczennica klasy V Zosia Kotfasińska pod opieką nauczyciela plastyki p. Łukasza Flejszera - w kategorii wiekowej 10-12 lat zdobyła 1 wyróżnienie wykonując pracę pt. „Muzealne aleje” w technice grafika. Praca ta została przesłana do Muzeum Okręgowego w Toruniu, gdzie weźmie udział w międzynarodowych eliminacjach.
 

XI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny

do ilustracji wierszy Jana Brzechwy

 

20 maja 2015 roku w Młodzieżowym Domu Kultury „Domu Harcerza” im. prof. A. Kamińskiego odbyły się obrady jury konkursu plastycznego „Mój Brzechwa”.
Do konkursu zgłoszono 1590 prac z całej Polski. 

W kategorii klas IV  VI:  III miejsce zajęła  WERONIKA RYBICKA uczennica klasy V - nauczyciel: p. Łukasz Flejszer

 

 

II Ogólnopolski Konkurs Plastyczny 

„Barwy dzieciństwa”
pod hasłem „DAJ SIĘ LEPIEJ POZNAĆ”

 

W dniu 28 maja 2015 r. Jury w składzie: Dorota Suwalska - instruktor Nadarzyńskiego Ośrodka Kultury, Anna Balsam – instruktor Nadarzyńskiego Ośrodka Kultury, Krystyna Masłowska – dyrektor GODM „Tęcza” zapoznało się z się pracami nadesłanymi na
II Ogólnopolski Konkurs Plastyczny  „Barwy dzieciństwa” pod hasłem „Daj się lepiej poznać”.

Łącznie na konkurs wpłynęło 269 prac z całej Polski. Jury podkreśla bardzo wysoki poziom prac i przyznaje większą ilość wyróżnień w poszczególnych kategoriach.

Ostatecznie Jury postanowiło przyznać tylko I miejsce i cztery wyróżnienia /regulamin/:

KATEGORIA 11-13 LAT:

I miejsce. ANGELIKA KOŁODZIEJ, lat 13, Gimnazjum Nr 1, Konstantynów Łódzki. Instruktor : WIESŁAWA PRZYBYŁO-CIEŚLIK 

Wyróżnienia:

OLIVIA KOWALCZYK, lat 12, Szkoła Podstawowa im. Leona Kruczkowskiego w Zwoleniu. Instruktor: ŁUKASZ FLEJSZER 

KRYSTIAN ŚMIAŁEK, lat 13, Gimnazjum Nr 1, Konstantynów Łódzki. Instruktor :WIESŁAWA PRZYBYŁO-CIEŚLIK 

ALEKSANDRA KUJAWSKA, lat 11, Młodzieżowy Dom Kultury, Gorzów Wielkopolski.Instruktor : MAŁGORZATA CAŁUS- JARNO 

ALICJA STRÓŻYK, lat 11, Młodzieżowy Dom Kultury, Gorzów Wielkopolski. Instruktor : MAŁGORZATA CAŁUS- JARNO  

Prace zostaną wystawione na wystawie pokonkursowej w dniu 7 czerwca 2015 r. podczas
VII Pikniku Rodzinnego w Nadarzynie. 


Serdecznie gratulujemy Olivii Kowalczyk !

 

 
 

„Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

Pokaz działań strażaków, symulator jazdy jednośladem, pogadanka z policjantem to tylko niektóre z atrakcji, które czekały na dzieci podczas akcji „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” na terenie Gimnazjum nr 1 w Gostyninie w dniu 29 maja 2015 r.

 

W spotkaniu promującym noszenie elementów odblaskowych uczestniczyło blisko 300 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu powiatu gostynińskiego.

Każdy z uczniów otrzymał kask rowerowy i zestaw elementów odblaskowych.
Uczniowie zapoznali się z działaniami, jakie przeprowadzają w codziennej służbie strażacy, spróbowali swoich sił na przygotowanym specjalnym miasteczku rowerowym,
a ratownicy medyczni zaprezentowali zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

 

 

III miejsce Natalii w VI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym

"Polscy sportowcy na olimpiadach i mistrzostwach świata"

            Na konkurs zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 23 im. Olimpijczyków Polskich w Lublinie nadesłano 321 prac plastycznych z 28 placówek oświatowych. Komisja konkursowa przy ocenianiu prac wzięła pod uwagę zgodność z tematem, oryginalność rozwiązań, samodzielność, staranność, wrażenie artystyczne.

Jury przyznało III miejsce Natalii Ignaczak uczennicy kl. 5

technika: grafika /opiekun: p.Łukasz Flejszer/.

 

 

CZTERY PORY ROKU

Uczniowie naszej szkoły mogli ujawnić swoje talenty w kategoriach: plastycznej i literackiej podczas Konkursu CZTERY PORY ROKU zorganizowanego przez ZSiG w Nowym Duninowie.
Komisja  miała nie lada problem - spośród ponad 200 prac wybrała te najlepsze, najciekawsze, najbardziej oryginalne. Zadanie tym bardziej było trudne, gdyż prace młodych twórców – plastyków i literatów reprezentowały naprawdę wysoki poziom. Mogli się o tym przekonać uczestniczący w tej imprezie - nagrodzeni uczniowie i ich opiekunowie, bowiem podsumowanie konkursu połączone było z wystawą nadesłanych prac plastycznych oraz recytacją wierszy.

Artyści spisali się na medal. Przyznano wiele nagród i wyróżnień.

      

A oto najlepsi:

Część plastyczna

Natalia Ignaczak - kl. V /I miejsce/

Dawid Tyszkiewicz - kl. VI /I miejsce/

Część literacka

Olivia Kowalczyk - kl. V /III miejsce/

 

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny

"Papież Jan Paweł II przyjacielem sportu i olimpizmu"

 

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

W VI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Papież Jan Paweł II przyjacielem sportu i olimpizmu”, ogłoszony przez Szkołę Podstawową nr 23 im. Olimpijczyków Polskich w Lublinie 3 miejsce zajęła uczennica klasy V Zofia Kotfasińska.

Na konkurs nadesłano 386 prac plastycznych z 33 placówek oświatowych z całej Polski.


Nagrody w kategorii klas IV-VI otrzymali:
I miejsce

  Aleksandra Pękala kl. 6 Szkoła Podstawowa w Żarnowie, opiekun: Barbara Kalinowska
II miejsce

 Angelika Cięszczyk kl. 5 Szkoła Podstawowa nr 43 w Lublinie, opiekun: Aleksandra Smit
II miejsce

Aleksandra Michoń kl. 6 Szkoła Podstawowa nr 25 w Lublinie, opiekun: Leszek Niewiadomski
III miejsce

Zofia Kotfasińska kl. 5 Szkoła Podstawowa w Zwoleniu, opiekun: Łukasz Flejszer
III miejsce

Daria Wolińska kl. 5 Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych w Lublinie, opiekun: Monika Lenard

 
 
„PIĘKNIE BYĆ CZŁOWIEKIEM”

 

W Miejskim Centrum Kultury w Gostyninie 17 kwietnia br. odbyły się rejonowe eliminacje konkursu recytatorskiego im. J. Korczaka "PIĘKNIE BYĆ CZŁOWIEKIEM". Naszą szkołę  reprezentowało czworo uczniów: Zofia Kotfasińska z kl. V, Bartosz Laskowski z kl. IV, Weronika Lewandowska z kl.  III     i Patrycja Matuszewska z  kl. II.  Wyróżnienie w konkursie zdobyła Weronika Lewandowska. Gratulujemy!  Uczniów do konkursu przygotowywały panie: Agnieszka Kowalska, Anna Dąbrowska i Anna Krawczyk. Wyróżnienie zdobyła w konkursie Weronika Lewandowska. Gratulujemy!

 

XXI  Gama  

obejrzyj filmik...

            16 kwietnia 2015 r.  odbył się XXI Przegląd Muzyczny ,, Gama 2015" organizowany przez Miejskie Centrum Kultury w Gostyninie. Jak co roku  uczniowie naszej szkoły wzięli w nim udział.

            W kategorii klas I- III śpiewali Klaudia Tyszkiewicz i Filip Sztopel, do występu przygotowała ich pani Anna Dąbrowska oraz pan Łukasz Flejszer, zaśpiewali piosenkę pt ,,Pozwolił nam los, która znana jest z wykonania Anny Jantar i Bogusława Meca. Mimo, iż jury nie przyznało im żadnej nagrody trzecioklasiści doskonale poradzili sobie z tak trudnym utworem, świadczą o tym gromkie brawa widowni. W kategorii instrumentalnej klas IV –VI wystąpiły uczennice klasy V Natalia Ignaczak i Oliwia Kowalczyk, obydwie uczennice w tej kategorii zajęły drugie miejsce. Tegoroczne zmagania uczestników oceniali: pan Jacek Ciesielski, pani Dorota Cichor, pani Katarzyna Lisicka oraz pan Józef Pakulski. Uczestnicy otrzymali jak co roku statuetki i dyplomy, a także  drobne upominki. 

            Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w  regionalnym konkursie piosenki ,,Gama”, godnie ją reprezentując udowodnili, że ich predyspozycje muzyczne są ogromne. Życzymy im jeszcze wielu udanych występów oraz sukcesów.

 
 

V Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci

„Bezpiecznie na wsi – zwierzaki to nie pluszaki!”

 


Zadaniem konkursowym było wykonanie pracy plastycznej w formacie A-3, w dowolnej technice, o tematyce związanej z zapobieganiem wypadkom z udziałem zwierząt gospodarskich.


Na szczególne wyróżnienie zasłużyła Natalia Ignaczak uczennica klasy V, której prace przestrzenną jury oceniło w dodatkowej kategorii: wkład, staranność, pomysł.

 

Serdecznie gratulujemy.

 

 

 

 

 

 

 

„Bezpieczeństwo i rozwaga – tego od Ciebie każdy wymaga!” 

 


W XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego na etapie gminnym 

Dawid Tyszkiewicz (kl. VI), Natalia Ignaczak (kl. V) i Natalia Skalska (kl. VI) uzyskali trzy miejsca.

 

  

Celem konkursu plastycznego było zainteresowanie tematem bezpieczeństwa dzieci i młodzież, gdyż właściwa postawa oraz świadomość występowania zagrożeń może uratować życie lub zdrowie. Poprzez przekaz artystyczny można zwrócić uwagę na sytuacje, jakie mogą pojawić się w codziennym życiu oraz nauczyć właściwego zachowania i prawidłowego postępowania już od najmłodszych lat. 

 

 

 
  
Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj...
 

Miło nam pochwalić się sukcesami plastycznymi uczniów naszej szkoły, którzy znaleźli się w gronie 20 laureatów wiosennego konkursu PISANKA 2015 zorganizowanego przez Miejskie Centrum Kultury w Gostyninie.


Laureaci:

Bartosz MĄKULSKI z klasy VI

Łucja KACZMAREK z klasy VI

Norbert BIŃKOWSKI z klasy IV

Artur JANISZEWSKI z klasy IV

Natalia IGNACZAK z klasy V

 

Uroczystą gala wręczenia nagród połączoną z wystawą prac konkursowych odbyła się

27 marca 2015 r. w sali wystaw Miejskiego Centrum Kultury w Gostyninie.

 

 

XIII OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY - TRADYCJE WIELKANOCNE

 

                                                           Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj...

W XIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "TRADYCJE WIELKANOCNE" zorganizowanym przez POKiS w Płocku, którego ideą jest ocalenie od zapomnienia polskich tradycji Świąt Wielkanocnych uczniowie naszej szkoły zajęli I, II oraz dwa III miejsca.

 

Natalia Ignaczak z klasy V - I miejsce
Dawid Tyszkiewicz z klasy VI - II miejsce
Zofia Kotfasińska z klasy V - III miejsce

Łucja Kaczmarek z klasy VI - III miejsce

 


Gratulujemy !!!

 

 

 W tym konkursie jury przyznało naszej szkole I miejsce!

 Profilaktyczny konkurs 05.12.2014

                                            Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj...

,,Młodość bez nałogów” to już VIII edycja Międzyszkolnego Konkursu Profilaktycznego organizowanego przez Szkołę Podstawowa w Sierakówku, w którym czynny udział bierze nasza szkoła. W tym roku grupa 7 uczniów klasy V i VI prezentowała scenkę profilaktyczna pt . ,, Wózek”, w  której przestrzegała swoich rówieśników przed jazdą po alkoholu, bez uprawnień samochodami swoich rodziców. Celem było kształtowanie poczucie odpowiedzialności ponoszenia konsekwencji za własne czyny i zachowania. W scence zleżało nam,  aby widok człowieka na wózku był realnym przekazem sytuacji łamania prawa, nałogu młodych ludzi.

W konkursie uczestniczyło siedem szkół z terenu gminy. Prezentowane scenki oceniane były przez jury w składzie:

 Krzysztof Czerwiński - kierownik Referatu Spraw Obywatelskich Urzędu Gminy w Gostyninie,

Pan aspirant Krzysztof Olszar - przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie,

Pani Magdalena Dołęga - Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gostyninie.

Uczniów na konkurs przygotowywali nauczyciele: P. Agnieszki Kowalska, p. Teresa Murawska i  p. Łukasz Flejszer, który przygotował prezentację multimedialną, scenerię oraz na żywo akompaniował  na gitarze  śpiewającym uczniom. 

Wszyscy cieszymy się z  tego sukcesu!

 

Opracowanie: T. Murawska,

                      foto A. Zarębska

 

GMINNY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI PATRIOTYCZNEJ

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj...

W piątek, 21 listopada 2014r. w Szkole Podstawowej w Zwoleniu odbył się GMINNY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI PATRIOTYCZNEJ. Główne cele konkursu to m.in.: utrwalanie poczucia dumy narodowej, pielęgnowanie postaw patriotycznych, popularyzowanie poezji o tematyce patriotycznej, a także rozwijanie recytatorskich uzdolnień młodzieży i promocja młodych talentów. W konkursie udział wzięli uczniowie klas szóstych, którzy reprezentowali szkoły z gminy Gostynin : Białotarsk, Emilianów, Lucień, Sokołów, Solec, Teodorów i Zwoleń.

W jury konkursu zasiedli: pani Jolanta Bigus - dyrektor Miejskiej Biblioteki w Gostyninie, pani Krystyna Janiszewska – dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Białem i pani Barbara Gierula – przewodnicząca  MKPOiW NSZZ „Solidarność” w Gostyninie. Nad organizacją i przebiegiem konkursu czuwały: Agnieszka Kowalska  i Teresa Murawska. Uroczystość uświetnili swoją obecnością goście ze Związku  Kombatantów RP      i Byłych Więźniów Politycznych koła terenowego nr 2. w Gostyninie: IRENEUSZ ZAJĄC Prezes Powiatowego Koła Kombatantów w Gostyninie i kapitan WACŁAW BŁASZCZYK .

 Patriotyzm młodego pokolenia dało się też zaobserwować podczas żywiołowego śpiewania pieśni patriotycznych przez uczniów szkoły, wszystkich uczestników i zaproszonych gości. 

 I miejsce zajął Adam Migdalski ze szkoły w Lucieniu za recytację wiersza Marii Sulimy pt. „Dzień dzisiejszy”

II miejsce zdobyła Natalia Żołnowska ze szkoły w Solcu za wiersz Krzysztofa Kamila Baczyńskiego pt. „Elegia o …(chłopcu polskim)”.

III miejsce przypadło Zuzannie Kafarskiej ze szkoły w Białotarsku za wiersz Cypriana Kamila Norwida pt. „Moja piosenka”,

Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy za udział i drobne upominki.

Organizatorzy gorąco gratulują wyróżnionym i dziękują za udział.           

                                                                                                                    Agnieszka Kowalska

 

Udział uczniów naszej szkoły w XX Przeglądzie Piosenki Podróżnej w

Miejskim Centrum Kultury w Gostyninie.

  

       21 listopada 2014 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Przeglądzie Piosenki Podróżnej organizowanym już po raz dwudziesty przez Miejskie Centrum Kultury w Gostyninie. W kategorii do lat dziesięciu wystąpili uczniowie klasy III: Klaudia Tyszkiewicz, Weronika Lewandowska oraz Filip Sztopel. Uczniów do występu przygotowała pani Anna Dąbrowska, trzecioklasiści wyśpiewali dla naszej szkoły trzecie miejsce.

 

       W kategorii klas IV- VI wystąpili uczniowie przygotowani przez pana Łukasza Flejszera: Natalia Skalska, Natalia Adamczyk, Karolina Szczepańska, Zofia Kotfasińska oraz Dawid Tyszkiewicz. Tych wykonawców nagrodzono wyróżnieniem.

        Po raz kolejny nasi uczniowie zaprezentowali swe talenty wokalne na forum regionalnym. Mimo, że poziom występujących, wykonawców był bardzo wysoki nasi uczniowie zaprezentowali się doskonale. Świadczyły o tym brawa  i słowa uznania widzów oraz dyplomy i nagrody rzeczowe otrzymane przez naszych uczniów. Gratulujemy !!!

                                                                                                               Anna Dąbrowska

 

ROK SZKOLNY 2013/2014
wyniki konkursów kliknij tutaj
 
 

Sukces naszej szkoły w konkursie Talentowisko

   W tym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do konkursu organizowanego przez: Bank Polskiej Spółdzielczości, zrzeszone z nim Banki Spółdzielcze oraz Kuratorium Oświaty. Konkurs trwał od 30 września br. do 30 kwietnia 2014 r. Składał się z dwóch etapów - regionalnego i ogólnopolskiego. Wzięło w nim udział ponad 400 szkół.

 Celem  konkursu było popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponad gimnazjalnych pozytywnych postaw związanych z zarabianiem pieniędzy i przedsiębiorczością, szacunku dla pracy, a także aktywności związanej z oszczędzaniem. Przez cały rok szkolny realizowaliśmy zadania konkursowe, miedzy innymi: przeprowadziliśmy akcję charytatywną, przygotowaliśmy inscenizacje o oszczędzaniu, przeprowadziliśmy turniej wiedzy i programie Talentowisko. Ponadto opiekun SKO - pani Anna Dąbrowska przez cały rok prowadziła bloga, na którym prezentowała naszą pracę, uczniowie systematycznie oszczędzali pieniądze oraz brali udział w wielu konkursach szkolnych dotyczących SKO. Uwieńczeniem tej pracy było zajęcie II miejsca w województwie mazowieckim. Jesteśmy dumni, że nasze zmagania zostały tak wysoko ocenione, bardzo się z tego cieszymy.

                                                                                                                          Opiekun SKO: Anna Dąbrowska

 

III Festiwal Młodych Talentów Muzycznych

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

Już po raz kolejny nasza Szkoła była organizatorem Festiwalu Młodych Talentów Muzycznych dla dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniów szkół z terenu Gminy Gostynin i miasta Gostynina.

Na tegorocznym Festiwalu gościliśmy dzieci z czterech oddziałów przedszkolnych oraz jednego punktu przedszkolnego. W kategorii klas I-III zaprezentowali się uczniowie z siedmiu szkół gminy Gostynin, a także uczennica ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Gostyninie. Uczniowie śpiewali piosenki o tematyce związanej z rodziną.

Swoją obecnością zaszczycili nas: Wójt Gminy Gostynin - p. Edmund Zieliński, Inspektor ds. Oświaty Urzędu Gminy w Gostyninie - p. Andrzej Robacki oraz Radny Gminy Gostynin - p. Szymon Szczypawka.

 

Występy uczniów oceniało Jury:

v p. Krystyna Janiszewska- Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Tradycji Wsi Gminy Gostynin w Białem

v p. Jadwiga Adamska - przewodnicząca Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet Bielawy- Zwoleń

v p. Łukasz Flejszer- nauczyciel muzyki w SP Zwoleń

W młodszej grupie wiekowej:

- I miejsce zajęły dzieci z Oddziału Przedszkolnego w  Białotarsku,

- II miejsce - Oddziału Przedszkolny w Sierakówku oraz Punkt Przedszkolny w Solcu

- III miejsce – Oddział Przedszkolny w Lucieniu oraz Oddział Przedszkolny w Solcu

W kategorii klas I-III czołowe miejsca zdobyli:

- I miejsce – SP w Lucieniu oraz SP w Sierakówku,

- II miejsce – SP w Solcu oraz SP w Teodorowie,

- III miejsce – SP w Sokołowie oraz SP w Emilianowie.

      Festiwal uświetnił występ zespołu „Gwiazdeczki” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Gostyninie. Atrakcją był także występ Klaudiusza Kowalskiego ucznia SP Nr 3 w Gostyninie, który zaprezentował układ tańca nowoczesnego – Breakdance.

      Tegoroczny festiwal był okazją do prezentacji talentów muzycznych dzieci z różnych szkół, a przede wszystkim okazją do integracji i wspólnej zabawy.

 

XX  Gama

9 maja 2014 roku odbył się XX Przegląd Muzyczny "Gama 2014." Do Miejskiego Centrum Kultury w Gostyninie napłynęło 81 zgłoszeń. Wśród tych zgłoszeń było aż  sześć z naszej szkoły.

W kategorii klas I- III śpiewali Klaudia Tyszkiewicz i Filip Sztopel, do występu przygotowała ich pani Anna Dąbrowska, w kategorii klas IV –VI wystąpiły uczennice klasy V: Natalia Skalska, Karolina Szczepańska i Natalia Adamczyk, dziewczęta przygotował do występu pan Łukasz Flejszer. W kategorii instrumentalnej wystąpiły uczennice klasy IV Natalia Ignaczak i Oliwia Kowalczyk. Tegoroczne zmagania uczestników oceniali: Pan Jacek Ciesielski, Pani Katarzyna Lisicka i Pan Józef Pakulski. Laureaci otrzymali jak co roku statuetki i dyplomy, a także z okazji uroczystości jubileuszowych drobne upominki.

Nasi uczniowie zaprezentowali się znakomicie, Klaudia i Filip zajęli trzecie miejsce, Natalia Ignaczak drugie, a Oliwia Kowalczyk trzecie.

Dyrektor Miejskiego Centrum Kultury - Pan Jacek Michalski wręczył podziękowania dla pedagogów,  którzy swoją długoletnią pracą zasłużyli się w przygotowaniach dzieci i młodzieży do  przeglądu. Otrzymali je również pani Anna Dąbrowska oraz pan Łukasz Flejszer.

Tradycyjnie swoim kolegom i koleżankom dopingowała cala klasa druga, która dzięki pomocy i wsparciu rodziców mogła przyjechać do Miejskiego Centrum Kultury w Gostyninie i podziwiać występujących.

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj...

Anna Dąbrowska

 

KONKURS RECYTATORSKI

       29 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w rejonowych eliminacjach konkursu recytatorskiego w Miejskim Centrum Kultury w Gostyninie. Szkołę reprezentowali Igor Skrzeczkowski z kl. I, Weronika Lewandowska z kl. II, Weronika Paliwoda i Bartosz Laskowski z kl. III, Zofia Kotfasińska z kl. IV, Łucja Kaczmarek z kl. V i Julia Kołaczkowska z kl. VI. Recytatorzy mieli okazję wysłuchać utworów w wykonaniu swoich kolegów i koleżanek z Gostynina i okolic, i jednocześnie porównać swoje umiejętności z innymi. Troje naszych uczniów zostało docenionych przez jury. Weronika Lewandowska zajął trzecie miejsce ,a Igor wyróżnienie w młodszej kategorii wiekowej, Łucja Kaczamrek zdobyła wyróżnienie w starszej grupie.


Agnieszka Kowalska

Sukces naszych uczniów w Miejskim Centrum Kultury w Gostyninie

podczas Przeglądu Piosenki Podróżnej

     22 listopada 2013 r. wszyscy uczniowie klasy drugiej  wzięli udział w wycieczce do Gostynina. Celem tego wyjazdu było dopingowanie Filipowi Sztopelowi Klaudii Tyszkiewicz, Weronice Lewandowskiej, Natalii Skalskiej oraz Karolinie Szczepańskiej podczas ich udziału w Przeglądzie Piosenki Podróżnej  zorganizowanym przez Miejskie Centrum Kultury w Gostyninie.

     Reprezentanci naszej szkoły w kategorii klas I – III: Klaudia Tyszkiewicz, Weronika Lewandowska i Filip Sztopel zdobyli wyróżnienie. Drugoklasistów do występu przygotowała pani Anna Dąbrowska.

     W kategorii klas IV – VI Karolina zajęła III miejsce, a Natalia otrzymała wyróżnienie. Starsze  koleżanki do występu przygotował pan Łukasz Flejszer.

     W wyjeździe do Gostynina pomogły  pani Annie Dąbrowskiej mamy naszych uczniów, panie: Magdalena Tyszkiewicz, Ewelina Gutkowska, Iwona Sztopel oraz Marzena Skalska. Dzięki ich pomocy uczniowie naszej szkoły mogli uczestniczyć w Przeglądzie Piosenki Podróżnej, zdobywając przez to nowe doświadczenia.

     Mimo, że poziom uczestników występujących podczas przeglądu był bardzo wysoki nasi uczniowie zaprezentowali się doskonale, prezentując swoje talenty wokalne  godnie reprezentowali naszą szkołę.

                                                                                                                    Anna Dąbrowska.

 

 
 
ROK SZKOLNY 2012/2013
wyniki konkursów kliknij tutaj
 
 

Wielki sukces małej szkoły!

Sukcesem naszej szkoły było zakwalifikowanie się do projektu ,,Dziecięca akademia przyszłości wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów poprzez dodatkowe zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe w szkołach podstawowych.” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007 – 2013.

Jednak nie spodziewaliśmy się jeszcze większego sukcesu- I-szego miejsca na liście laureatów konkursu ,,Start w przyszłość” ogłoszonego przez  Zarząd Województwa Mazowieckiego w ramach realizowanego projektu. Tematyka konkursu dotyczyła przeprowadzenia najciekawszych  realizowanych w szkole zajęć. A realizowane były następujące zajęcia: matematyczno-przyrodnicze, języka angielskiego, ICT, wsparcia psychologiczno-pedagogicznego oraz sportowo-wychowawcze. I właśnie  scenariusz zajęć  sportowo –wychowawczych zgłoszono do konkursu. Współtwórcami pomysłu byli p. Teresa Murawska –opiekun grupy i p. Łukasz Flejszer prowadzący zajęcia. Opracowany scenariusz  dotyczył zajęć nie tylko dla grupy projektowej (21 uczniów klas IV-VI), ale i dla całej społeczności szkolnej: uczniów od klasy 0, nauczycieli, rodziców i absolwentów. Scenariusz konkursowy realizowany był metodą projektu, a na  temat  przewodni wybrano dyscyplinę sportu- badminton. W rankingu pomysłów zwyciężył tytuł ,, W badmintona grajcie, zdrowie i zainteresowania rozwijajcie”. Zależało nam na pokazaniu- na przykładzie badmintona, że sportem można interesować się na różny sposób, w każdym wieku i warunkach. Ważne by robić coś dla siebie, i by umieć dzielić się pasją z innymi.

 Do oceny jury przekazaliśmy wymaganą  prezentację multimedialną  zawierającą realizację tematu konkursowego, folder z etapami naszej pracy. Dołączyliśmy również prace plastyczne w  formie albumiku, wytwory uczniów-wszystko tematycznie związane z tą dyscypliną sportu.

 Wartość nagrody jest dla nas ogromna, postaramy się wykorzystać ją w sposób najlepszy jak tylko potrafimy, ustalimy to wspólnie z uczniami i rodzicami. Nagroda bowiem przeznaczona jest na dofinansowanie  wypoczynku wakacyjnego oraz różnych form krajoznawstwa i turystyki takich jak: wycieczki, dla uczniów.

Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zrealizowania naszego pomysłu z tak wielkim sukcesem.

                                                                            Uczniowie,

                                                                            Ł. Flejszer- nauczyciel prowadzący zajęcia

                                                                            T. Murawska- szkolny koordynator

Zwoleń,05.07.2013

 

Wieści z konkursu fotograficznego ,, Nasz Przyjaciel Pies”

      

,,Weronika i Łatka” pod takim tytułem zdjęcie Weroniki Paliwody z klasy II  zdobyło II miejsce w I-szej kategorii konkursu fotograficznego organizowanego przez Płocki Oddział  Kynologiczny. Do konkursu   zgłosiły się 64 szkoły, a na konkurs wpłynęło 540 zdjęć. Konkurencja więc była ogromna, a  zdobycie II miejsca jest dla Weroniki ogromnym sukcesem. Wręczenie dyplomów i nagród odbyło się w dniu 26 maja 2013r. na 35 Ogólnopolskiej wystawie psów na stadionie OSiR w Gostyninie. Gratulujemy! 

 

Zachęcamy innych do rozwijania swoich pasji i do udziału w podobnych konkursach.

 

 

Kolejny sukces naszych uczniów w Miejskim Centrum Kultury w Gostyninie podczas XIX Przeglądu Piosenki Gama 2013.

     

        19 kwietnia wszyscy uczniowie klasy pierwszej wzięli udział w wycieczce do Gostynina. Celem tego wyjazdu było dopingowanie koledze Filipowi Sztopelowi podczas jego udziału w XIX Przeglądzie Piosenki Gama 2013 zorganizowanemu przez Miejskie Centrum Kultury w Gostyninie.

            Reprezentant naszej szkoły w kategorii klas I – III zajął bardzo wysokie drugie miejsce. Filip zaśpiewał piosenkę pod tytułem ,, Kaczka Dziwaczka”, jego występ ubarwiła  Weronika Lewandowska, która  tańcząc w stroju kaczki stworzyła doskonałe tło dla śpiewającego Filipa. Pierwszaków do występu przygotowała pani Anna Dąbrowska. W wyjeździe do Gostynina pomogli wychowawczyni pani Magdalena Tyszkiewicz oraz państwo Iwona i Włodzimierz Sztopelowie. Dzięki ich pomocy wszyscy uczniowie klasy pierwszej mogli uczestniczyć w Przeglądzie Piosenki, zdobywając przez to nowe doświadczenia.

            Mieli również okazję, aby podziwiać uczniów naszej szkoły, którzy wystąpili w kategorii klas IV–VI: Natalię Skalską i Karolinę Szczepańską śpiewające utwór „ Hell the Word” ,, oraz Mateusza Sztopla i Adriana Baranowskiego, którzy zaśpiewali utwór   ,,Ona tańczy dla mnie”. Starszych kolegów i koleżanki do występu przygotował pan Łukasz Flejszer.

            Mimo, że poziom występujących podczas przeglądu uczestników był bardzo wysoki nasi uczniowie zaprezentowali się doskonale, godnie reprezentowali naszą szkołę, udowodnili , że są perełkami, o których z pewnością nieraz jeszcze usłyszymy, czego im szczerze życzymy.

                                                                                                           Anna Dąbrowska

 

 Sukces uczennic naszej szkoły w XXXV edycji

Konkursu Recytatorskiego dla dzieci i młodzieży im. Janusza Korczaka

,, Pięknie Być Człowiekiem”.

       11 kwietnia 2013 r. cztery uczennice z naszej szkoły pod opieką pani Anny Dąbrowskiej wzięły udział w rejonowych eliminacjach konkursu recytatorskiego, dla dzieci i młodzieży im. Janusza Korczaka, który odbył się w Miejskim Centrum Kultury w Gostyninie. 

Rok 2013 został ogłoszony przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Rokiem Juliana Tuwima. Organizatorzy konkursu mieli na celu popularyzację postaci i twórczości autora ,, Kwiatów Polskich. Nasze uczennice recytowały wiersze tego poety.

Kategorię klas I – III reprezentowały:

- Weronika Lewandowska z klasy I. Uczennica ta  recytowała wiersze pt,, Kotek” i ,, Okulary”, przygotowywała ją pani Anna Dąbrowska. Nasza recytatorka była najmłodsza wśród uczestników konkursu, mimo to zdobyła wyróżnienie.

- Oliwia Kowalczyk z klasy III prezentowała wiersze : pt ,, Spóźniony słowik” i

,, Gabryś”, Oliwia również zdobyła wyróżnienie.

- Zosia Kotfasińska pięknie recytowała : ,, Zosię Samosię „ i ,,Trudny rachunek”, i  zdobyła zaszczytne trzecie miejsce.

Obydwie uczennice z klasy III przygotowała pani Anna Krawczyk.

 Kategorię klas IV – VI reprezentowała Łucja Kaczmarek, recytowała wiersz:

,, Dwa Wiatry” oraz fragment prozy ,, Ślusarz”. Występ naszej uczennicy podobał się jury,  ponieważ  zajęła trzecie miejsce.

Łucję przygotowała pani Agnieszka Kowalska.

   Przy doborze repertuaru zwracano uwagę na wartości artystyczne wybieranych tekstów, a także na  zawarte w nich treści moralne, postawy zachowania, stosunek do człowieka, przyrody, szczególnie zaś brano pod uwagę dobór tekstów do możliwości interpretacyjnych recytatora.

   Nasze recytatorki wróciły do szkoły szczęśliwe, z dyplomami i nagrodami książkowymi.

Odniosły sukces oraz doznały pięknych przeżyć w obcowaniu z  poezją Juliana Tuwima.

                                                                                                                   Anna Dąbrowska

ROK SZKOLNY 2011/2012

wyniki konkursów kliknij tutaj

VI edycji konkursu "Młodość bez nałogów

 

W VI edycji konkursu ,, Młodość bez nałogów” organizowanym przez SP w Sierakówku, nasza reprezentacja uczniów klas IV-VI zdobyła III miejsce. Tematem tegorocznej scenki profilaktycznej był problem wyboru właściwej postawy przez młodzież w sytuacji nietypowej- namawiania do palenia papierosów, brania narkotyków i  picia alkoholu. 5-osobowy zespół zaprezentował scenkę kuszenia przez diabła i  przeciwstawienie się tym namowom przez anioła. Występ wzbogaciły dobrane do tematu utwory muzyczne, akcesoria oraz prezentacja multimedialna. Drużynę do występu przygotowywali p. Agnieszka Kowalska, p.  Łukasz Flejszer i p. Teresa Murawska.

Opracowanie notatki T. Murawska

 

 
Konkurs „Ziemniaczki – cudaki ”

Konkurs „Ziemniaczki – cudaki ” organizowany przez Gminne Centrum Kultury i Tradycji wsi Gminy Gostynin w Białem w dniu 21.10.2011r.

           

III miejsce           Łucja Kaczmarek

Wyróżnienia         Igor Skrzeczkowski

                              Damian Dzięgielewski

                              Adrian Baranowski

                              Jakub Komorowski

 
ROK SZKOLNY 2010/2011
wyniki konkursów kliknij tutaj

Konkurs Recytatorski „Śpieszmy się kochać ludzi”.

 

            24 maja sześcioro uczniów reprezentowało naszą szkołę w ogłoszonym przez Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Lucieniu konkursie recytatorskim „Śpieszmy się kochać ludzi”. Uczniowie na miejsce konkursy przybyli pod opieką p. Anny Dąbrowskiej i p. Marcina Matusiaka, którzy zasiedli w komisji konkursowej.

            Dwie uczestniczki: Łucja Kaczmarek i Zofia Kotfasińska, zajęły odpowiednio II i III miejsce w kategorii kl. I –II.

            Naszą szkołę reprezentowali:

- w kategorii klas I-II Zofia Kotfasińska (opiekun p. Anna Krawczyk) i Łucja Kaczmarek (opiekun p. Anna Dąbrowska);

- w kategorii klas III-IV Julia Kołaczkowska (opiekun p. Teresa Murawska) i Karolina Bińkowska (opiekun p. Marcin Matusiak);

- w kategorii klas V-VI Dominika Zarzycka i Hubert Pruszyński (opiekun p. Marcin Matusiak).

 

Mistrz Ortografii

 

" .. z rozrzewnieniem, najrychlej, rzęsisty, węgorz, najsroższa, mżawka, na hamaku, wzdłuż alei, chabry ...." - z takimi ortograficznymi łamigłówkami zmierzyli się w dn. 28 kwietnia 2011r. uczniowie klas 4 - 6 na dyktandzie o tytuł "Mistrza Ortografii" szkół podstawowych miasta i gminy Gostynin, który zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 3 im. Obrońców Westerplatte w Gostyninie. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Joanna Matuszewska i Joanna Węglewska z kl. V oraz Eliza Adamska z kl. VI.

Asia Węglewska i Eliza Adamska zostały wyróżnione w tym konkursie.

Wszystkim uczestniczkom dyktanda serdecznie dziękujemy za udział oraz życzymy dalszych sukcesów w potyczkach z ortografią.

więcej informacji tutaj

 

 

                                                              

 

IX Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego ,,Tradycje Wielkanocne”

 

            Laureatów i nauczycieli zapraszamy na rozdanie nagród

                     w dniu 8 kwietnia 2011 roku o godz. 12.00

                             w Domu Darmstadt Stary Rynek 8

 

 

 

W konkursie III miejsce zdobyła uczennicy klasy III Szkoły Podstawowej w Zwoleniu Karina Ciechomska pod opieką p. Teresa Murawskiej.

Gratulujemy!!!

 
 
 

                                                              więcej zdjęć tutaj
 

„Mój ulubiony bohater literacki”

 

20 kwietnia 2011 r. w naszej szkole został rozstrzygnięty konkurs plastyczno-literacki pt. „Mój ulubiony bohater literacki”. Konkurs organizował p. Marcin Matusiak z pomocą innych nauczycieli. Uczniowie mogli składać prace w dwóch kategoriach: plastycznej, która podzielona była na trzy grupy: oddział przedszkolny, uczniowie klas I-III i uczniowie klas IV-VI oraz literackiej, dla uczniów klas IV-VI.

Konkurs plastyczny cieszył się dużym powodzeniem. Wpłynęły w sumie 43 prace wykonane za pomocą różnych technik. Jury konkursu miało wiele dylematów, by wybrać najlepsze prace w każdej kategorii. Prace plastyczne oceniało jury w składzie:

p. Tadeusz Fijałkowski,

p. Krystyna Olobry,

p. Jolanta Kołodziejczak,

p. Monika Kacprzak,

p. Łukasz Flejszer.

Po burzliwych naradach ostateczny werdykt brzmi:

 

Kategoria oddział przedszkolny:

I miejsce Weronika Paliwoda, praca „Jaś i Małgosia”

II miejsce Mikołaj Justyński, praca „Czerwony Kapturek”

III miejsce Artur Janiszewski, praca „Krasnal Hałabała”

 

Kategoria uczniowie klas I-III

I miejsce  Bartosz Mąkulski, praca „Dżin”, kl. II

II miejsce Julia Kołaczkowska, praca „Ambroży Kleks”, kl. III

III miejsce Patrycja Zaborowska, praca „Calineczka”, kl. I

 

Kategoria uczniowie klas IV-VI

I miejsce Justyna Tumińska, praca „Pinokio”, kl. V

II miejsce Karolina Bińkowska, praca „Kopciuszek”, kl. IV

III miejsce Mateusz Sztopel, praca „Kot w butach”, kl. IV

 

            Również konkurs literacki cieszył się dużym zainteresowaniem, na który wpłynęło 11 prac. Uczniowie głównie postawili na opis ulubionej postaci literackiej, choć jedna uczestniczka spróbowała swoich sił w poezji. Ta kategoria również przysporzyła wielu dylematów jurorom. W jury, w tej kategorii, zasiadali:

            p. Teresa Murawska,

            p. Anna Dąbrowska,

            p. Anna Krawczyk,

            p. Agnieszka Nowak,

            p. Marcin Matusiak.

Ostateczne rozstrzygnięcia w tej kategorii:

 

I miejsce Eliza Adamska, praca „Ania Shirley”, uczennica klasy VI

II miejsce Natalia Jujka, praca „Staś Tarkowski”, uczennica klasy V

III miejsce Dominika Zarzycka, praca „Staś Tarkowski”, uczennica klasy V

 

Laureaci otrzymali drobne upominki oraz pamiątkowe dyplomy.

Zwycięzcom gratulujemy!!!Konkursy szkolne - 2008/2009 kliknij tutaj

***

Konkursy pozaszkolne - 2008/2009 kliknij tutaj

***

Konkursy szkolne i pozaszkolne - 2007/2008 kliknij tutaj